Rozhovor s lídrem

Udělám vše pro to, aby nezůstalo jenom u slibů, říká lídr kandidátky VPM Alfred Plašil

Proč by vás lidé měli volit, co jim nabízíte?

Myslím, že jsem svou dlouhodobou prací pro město dokázal, že mně není lhostejné, co se ve Vrchlabí děje. Vím, kam chci město posunout a jak na to.

 

Jaká je vaše přednost?

Schopnost vyjednávat tvrdě, ale bez předsudků, proto jsem schopen pracovat pro rozvoj města se všemi, kteří to myslí s Vrchlabím dobře a chtějí pomoci. Od doby, kdy jsem po vyučení a maturitě v Poděbradech začal pracovat jsem zvyklý nekoukat na čas. Naučil jsem se dělat o sobotách, nedělích i svátcích. Nepočítám   hodiny a  nemám proto problém pracovat kdykoli, kdy to město potřebuje. Neuhýbám před problémy, neutíkám od rozdělané práce.

 

Jak jste spokojen se svým působením ve funkci místostarosty v uplynulém volebním období?

Vždycky toho lze udělat více a lépe. Práce mě naplňovala a bylo mně ctí pro město pracovat.

 

Co se nepodařilo dotáhnout do konce?

To vidí každý občan. Stále chybí slušné koupání. Vázne doprava -  například rekonstrukce levobřežní komunikace. Máme stále mnoho neupravených míst - například prostor mezi mosty. Jsou rezervy v práci městského úřadu i příspěvkových organizací.

 

Co považujete ze svůj největší úspěch v pracovním a v osobním životě?

Koupi, rekonstrukci a provozování hotelu - podařilo se nám řádně splatit všechny úvěry a našim zaměstnancům vždy a včas řádně zaplatit za jejich práci. Po dvaceti letech každodenního provozování jsem potřeboval další výzvu, kterou byly volby v roce 2010. Děkuji všem, kteří mne v roce 2010 svými hlasy podpořili a umožnili mi tak   následně pracovat  pro Vrchlabí. Mám radost z  dokončené práce na rekonstrukci první etapy Krkonošské ulice, i když vím, že velikost parkovacích zálivů není optimální. Celkový výsledek je však, nejen podle mého mínění, velmi slušný.

V osobním životě mám radost z toho, že jsme i po téměř pětatřiceti letech stále rodina a že nás baví spolu být – žít, cestovat, starat se o dům a našeho pejska...

 

Vyberte tři – čtyři  nejdůležitější věci z vašeho volebního programu?

Cenově dostupný život ve městě – stabilizace cen za svoz odpadu, daně z nemovitostí, ceny nájemného za byty a nebytové prostory.

Aktivní podpora zaměstnanosti a doplnění sítě sociálních služeb tak, abychom byli schopni lépe pomoci lidem se zdravotním omezením, ohroženým rodinám a seniorům.

Doprava a parkování – rekonstrukce levobřežní komunikace včetně prostoru mezi mosty a následné odlehčení provozu v centru města, kruhová křižovatka u Lidlu a nový most přes Labe, rekonstrukce Dělnické ulice s chodníkem od závodu Škoda-Auto minimálně po Lipovou ulici a rekonstrukce náměstí Míru.

Smysluplné řešení slušného koupání. Bez dotace alespoň vyčištění a úprava současného přírodního koupaliště. V závislosti na způsobu financování pak výstavba venkovního, lépe krytého bazénu.

 

Co se vám v politickém prostředí ve Vrchlabí líbí?

V posledních čtyřech letech prakticky vymizelo osobní napadání. To dříve nebylo. Rozdílné názory se mezi koalicí a opozicí řeší pragmaticky.

 

… a co nikoliv?

Vadí mně halasná kampaň před volbami s množstvím slibů, které zůstanou opravdu jen sliby. Chápu, ne vždy lze splnit všechno do puntíku, člověk se musí někdy přizpůsobit realitě, ale mnozí sliby dávají i když už předem vědí, že je splnit nemohou. V zastupitelstvu města zastoupené strany a hnutí s velkou pompou nanominují do výborů a komisí své zástupce. Docházka je slušná tak půl roku po volbách. Smutná je následná absence mnohých na práci v těchto pro chod města velmi důležitých orgánech. Přitom kvalitativní změnu života ve městě přináší právě každodenní zodpovědná práce. To je politika pro lidi.

 

Plašilův životaběh

  • Narozen 29. 3. 1956 ve Vrchlabí.
  • Ženatý – manželka Soňa – zdravotní sestra, děti: syn Alfred (nar. 1980) – voják z povolání, dcera Veronika (1982 ) – vedoucí rekreačního centra.
  • Od roku 2010 místostarosta města, do roku 2010 provozovatel a spolumajitel hotelu Labuť ve Vrchlabí, nyní jednatel a jeden z akcionářů firmy Tubal, která hotel vlastní.
  • Vzdělání: ZŠ ve Vrchlabí, vyučen kuchařem v Teplicích nad Metují; Střední hotelová škola v Poděbradech zakončena maturitou.
  • Zaměstnání: Po dvouleté základní vojenské službě Interhotely Krkonoše (kuchař, později šéfkuchař), 1987 – 1989: šéfkuchař v Berlíně v provozu s 15 kuchaři, 1989: restaurace B 12 u Mnichova, 1990: spolu s Jiřím Červinkou koupili od města Vrchlabí hotel Labuť, který po provedené rekonstrukci provozovali až do roku 2010
  • Politická dráha: Je bez politické příslušnosti. V zastupitelstvu a radě města v letech 1994 – 1998,  2002 – 2006 a 2010 – 2014. Od roku 1994 je nepřetržitě předsedou komise obchodu a cestovního ruchu. Od roku 2006  je členem výboru pro rozvoj a energetiku a od roku
  • 2010 členem sociální komise.

 

Plašilova nej…

… oblíbenější jídlo: Segedinský guláš, bramborák a plněný paprikový lusk s rýží

… oblíbenější pití:  Melta – bílá káva k snídani a dvojka červeného po večeři

… oblíbenější kniha: V mládí Hrabě Monte Christo, Tři mušketýři,  později historické romány od Waltera Scotta Ivanhoe, Waverley, pak krásně přeložené detektivky z dostihového prostředí od Dicka Francise nyní např. Jo Nesbo Sněhulák.

… oblíbenější televizní pořad: Zpravodajství, cestopisné a naučné pořady, sportovní přenosy.

… oblíbenější film: Rozmarné léto.

… oblíbenější herec nebo herečka: Ondřej Trojan.

… oblíbenější hudební skupina: Beatles.

… oblíbenější zpěvák nebo zpěvačka: Louis Armstrong, Aneta Langerová, Michal Tučný.

… oblíbenější politik: Charles de Gaulle, Václav Havel.

… oblíbenější rčení: Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno!